El sem hiszem, hogy vége, és el sem hiszem, hogy végig tudtam olvasni. Mert kíváncsi voltam a végére, hogy a miértekre választ kapjak. De frankón nem kaptam, mert ez egy fos, nagyon bugyuta egy történet, nagyon csöpögős. Most az egyszer igaz a borítón levő szöveg, az "Év romantikus regénye". De a lenti már kevésbé. Még hogy a szeretet ereje...
Mollie és Annamarie 13 és 11 éves kislányok, és nagy dologra készülnek. Útra kelnek New Yorkba az ír Duneathly-ből. Az élet azonban máshogy rendezi a forgatókönyvet. Mollie egy véletlen miatt lekési a hajót, és Annamarie egyedül vág neki az útnak...
Teszem azt, van két testvér, akiket ugyanolyan komoly bántódások érnek. Az idősebb meg akarja menteni a húgát, ezért megszökteti, de balul sülnek el a dolgok. A nővér itt marad, de nem megy utána, mert a bátyjuk nem találta őt egy hét alatt. Nem baj, mert megismerkedik egy hapsival, akivel összeházasodnak, a húg pedig el is felejtődik. Kérdezem, hol van itt a szeretet? Annamariet megértem, mert komoly megrázkódtatások érték, és megzavarodott, ráadásul egy idegen helyen találja magát idegen emberek között. Szerencséjére jó helyre kerül, de azért nem akar tudni a nővéréről semmit? És itt hol a szeretet ereje?
Mind a ketten baromi boldog életet élnek külön-külön. Hatalmas családjuk van, és van szerencsénk belelesni az életükbe is. Haha, belelesni, inkább közöttük élni. Aztán néha előfordul, hogy eszükbe jut a másik, hogy vajon mi lehet vele. Ez megy húsz évig. Már vártam a sablonos fordulatokat, amikkel tele volt a történet. Néha már-már giccsesen romantikus volt. Az a fajta, amitől a hideg futkos a hátamon. De kitartottam, mert érdekelt, hogyan oldja fel a történetet az írónő. Meg kell mondjam, hagy némi kivetnivalót ez a rész is.
Meg milyen duma az a fülszövegben, hogy "a második világháború idején"? Egy 570 oldalas könyvből 70 oldal szól a háborúról, az már második világháborús könyv? Nincs erre valamilyen szabályzat, hogy ha a könyv 90%-a a második világháborúban játszódik, akkor lesz csak második világháborús könyv? Meg lélegzetelállító kalandok, meg fordulatos nyomozás? Melyik nyomozásra gondol? A könyv elején található 50 oldalra, amikor egy hét alatt rájöttek, hogy nincs meg Annamarie? Én nem ezt nevezném kalandos nyomozásnak. Sherlock Holmes főbe lőtte volna magát, ha így nyomozott volna.
Ha nem lett volna várólistacsökkentős könyv, nem olvasom végig. Nekem nagyon nem tetszett. Kicsit gagyinak találtam, butyuta romantikusnak, ráadásul a fülszöveg is egyértelmű csapdákat rejtett. Soha többet Maureen Lee, köszönöm szépen.
Maureen Lee: Búcsú Liverpooltól. Ulpius-Ház, Budapest, 2008.